www.paladium.net
www.paladium.net service markSM

HOME ADDRESSES OF DELEGATES TO THE 2004 REPUBLICAN NATIONAL CONVENTION

states starting with L to M


This page provides information about delegates to the summer 2004 Republican, National Convention in New York City (including home addresses of many delegates). The convention, which renominated president Bush and vice-president Cheney for their respective federal offices, was at Madison Square Garden, Manhattan, New York, USA. Many of the delegates then were or previously had been government officers; for example, federal officers. All delegates are officers of one of America's major political parties, the Republican party.

August 2004


name address city state zip home phone fax work phone cell phone email other info delegate type
Ann Barnes

LA








Argiro Morgan

LA








Audra Shay

LA








Barbara Cenac

LA








Barth Melius

LA








Ben Young

LA








Betty Viener

LA








Bob Kostelka

LA








Bryan Wagner

LA








Chad Melder

LA








Charlie Buckels

LA








Charlie Davis

LA








Chris Guidry

LA








Chris Meyer

LA








Dan Perkins

LA








David Boneno

LA








Dominick Lantino

LA








Doug Shurling

LA








George White

LA








Jacqueline Heath

LA








John H Musser

LA
504-566-1218


jmusser@bellsouth.net Nat comm

John Hoffpauir

LA








Johnny Johnson

LA








June Williams

LA








Kay Kellogg Katz

LA
318-340-0800


larep016@legis.state.la.us Nat comm

Kirt Bennett

LA








Lilly Brady

LA








Lynn Cawthorne

LA








Mike Bayham

LA








Mike Walsworth

LA








Patricia P. Brister
Mandeville LA
225-928-2998


pbrister@gs.verio.net Chair

Peggy Wilson

LA








Ray Watson

LA








Rev. Claude White Sr.

LA








Richard Edmonds III

LA








Ross Little Jr.

LA








Sandy Hindelang

LA








Scott Hodgins

LA








Stephen Maher

LA








Suzanne Crow

LA








Ted Roberts

LA








Todd Perry

LA








Tom Angers

LA








Tony Clesi

LA








William Jordan

LA








Amy Speer
Melrose MA








Angel Connell
Westford MA








Ann Murphy
Boston MA








Anne-Margaret Meyers

MA








Brian Shortsleeve
Boston MA








Daniel Grabauskas
Ipswich MA








Darrell Crate

MA








Dorothy Early
Haverhill MA








Ellen Rooney
Boston MA








Frank G. Cousins Jr.
Newburyport MA








Jody Dow

MA








John N. Racho
Ipswich MA








Kristen Elias
Watertown MA








Marjorie Perry
Boston MA








Michael J. Sullivan
Lawrence MA








Nancy J. Luther
Topsfield MA








Priscilla Ruzzo
Watertown MA








Robert Fortes
Boston MA








Robert Semonian
Watertown MA








Ron Kaufman

MA








Sothy C. Chau
Lowell MA








Stephen Silveira
Melrose MA








Stephen T. Thong
Lowell MA








Timothy Jacobs
Framingham MA








Timothy Jost
Boston MA








Wayne Capolupo
Salisbury MA








William H. Ryan
Haverhill MA








Addie Eckardt

MD








Alicia Corro-Hoffman

MD








Allen J. Furth 3 King Charles Place Annapolis MD 21401 (410) 268-0358


ajfurth@haywardbaker.com


Andy Harris 49 Montvieu Court Cockeysville MD 21030 (410) 666-9898


andy@harrisforsenate.org


Ann Horner Granados 739 Laurel Road Ocean City MD 21842-5642



granados@intercom.net


Anthony J. O'Donnell P.O. Box 682 Lusby MD 20657 (410) 841-3401


odonne885@aol.com


Betty Jane Carroll

MD








Bill Christoforo

MD








Bill Frank

MD








Brenda Butscher

MD








Carolyn V. Lees 8175 Plowden Drive La Plata MD 20646 (301) 934-6400


brynmyrddin@att.net


Cathleen M. Vitale 324 Arundel Beach Road Severna Park MD 21146 (410) 544-4937


cvitale@mail.aacounty.org


Charlie Jenkins

MD








Chris Cavey

MD








Cristena Bach Yeutter 10955 Martingale Court Potomac MD 20854



cbachyeutter@msn.com


David G. Lenhart 2402 Hunters Chase Court Frederick MD 21702 (301) 698-4880


dave.lenhart@srs-inc.com


David Hale

MD








David R. Craig 453 Congress Avenue Havre de Grace MD 21078 (410) 939-1800


drcraig@havredegracemd.com


Diane Carabetta

MD








Don Farber
Baltimore City MD








Donald Munson

MD








Donna D. Judge P.O. Box 389 Centreville MD 21617 (410) 758-1225


ducky@friend.ly.net


Doro Bush Koch

MD








E.J. Pipkin

MD








Emil B. Pielke 58 Theo Lane Towson MD 21204-2750 (410) 661-6629


epielke@prodigy.net


Frankie Powell
Baltimore City MD








Frederick D. Gray 6712 Hastings Drive Capitol Heights MD 20743







George C. Edwards P.O. Box 658 - 23 North Pennsylvania Avenue Grantsville MD 21536 (301) 895-5720






Gloria B. Murphy 36 Holmehurst Avenue Catonsville MD 21228 (410) 788-8683


delegatedon@aol.com


Greg Davis 576 Stocketts Run Road Davidsonville MD 21035 (301) 577-9339


GDAVIS@HAZMED.COM


Howard A. Denis 4515 Willard Avenue #2109S Chevy Chase MD 20815 (240) 777-7964


wisedenis@worldnet.att.net


Howard M. Rensin P. O. Box 64 Glenelg MD 21737 (410) 489-9030


hrensin@comcast.net


J. Lowell Stoltzfus 31749 Vessey Orchard Road Westover MD 21871 (410) 742-3999


stoltz49@aol.com


J. Michael Collins 115 Sunnymeadow Lane Reisterstown MD 21136 (410) 833-9539


sdct2@prodigy.net


James M. Harkins 1201 Old Pylesville Road Whiteford MD 21160



jmharkin@erols.com


Jason Fenwick P.O. Box 337 Glenn Dale MD 20769 (301) 352-5182


jason.fenwick@juno.com


Jayne H. Plank

JAYNE H PLANK Born Apr 1933, 10005 FREDERICK AVE KENSINGTON, MD 20895 (301) 949-5117

JAYNE H PLANK 3817 LAWRENCE AVE KENSINGTON, MD 20895

P.O. Box 327 Kensington MD 20895



jplank@att.net


Jean L. Rt 28400 Old Country Club Road Easton MD 21601



jeanrt@closecall.com


JoAnn Fisher 646 Maury Avenue Oxon Hill MD 20745 (301) 567-2315


jfisher@cnmc.org


Joanne Smith

MD








John Bartkovich

MD








John C. Fiastro Jr. 8536 Hill Spring Drive Lutherville MD 21093 (410) 583-2442


fiastrofordelegate@hotmail.com


John M. Kane

MD








Jose Fuentes 308 Riverview Avenue Annapolis MD 21403 (202) 414-9236


jfuentes@reedsmith.com


Joseph Brown Jr. 510 N. Chapelgate Lane Baltimore MD 21229



polilife@aol.com


Katja Bullock 3333 University Boulevard West # 1212 Kensington MD 20895 (202) 456-6283


katja_bullock@hotmail.com


Koreen Hughes 6150 Freedom Avenue Eldersburg MD 21784 (410) 296-8683


gopkoreen@mdgop.org


Laurie Sears 690 Melrose Street Annapolis MD 21401 (443) 994-0835


laurieasears@aol.com


Loretta D. Gaffney 4124 Sharp Road Glenelg MD 21737 (410) 489-4964


lorettagaffney@earthlink.net


Louis M. Pope

MD








Lt. Gov. Michael S. Steele

MD








Luis E. Borunda 903 Lance Avenue Baltimore MD 21221



luis@thesignmaninc.com


M. Jacqueline Gordon 16010 Excalibur Road Apartment D008 Bowie MD 20716 (301) 464-7889


jg4018@earthlink.net


Manda Zand Ervin

Howard County Republican Party (past)

MANDA Z ERVIN born 1937-06-19 may have lived or worked in Columbia MD 21044.

3538 Garratt Court Ellicott City MD 21042



mzervin@earthlink.net


Maria Pe?a-Faustino 5 Delta Court Laytonsville MD 20882 (301) 261-1526


penafausti@aol.com


Marilyn M. Dankner 9735 Beman Woods Way Potomac MD 20854



mdrepub@aol.com


Mark L. Luterman 1006 Autumn Gold Drive Gambrills MD 21054-1500 (410) 768-6733


malone@fuocolaw.com


Melissa Redmer Mullahey 4894 Brightleaf Court Baltimore MD 21237 (410) 626-0805


mredmer@yahoo.com


Michael Malone

MD








Michelle Duffy-Orr

MD








Michelle Jefferson

MD








Miguel Boluda 12303 Tilbury Lane Bowie MD 20715 (410) 767-8969






Ms. Joyce Lyons Terhes

MD








Nicolee W. Ambrose 1109 Bellemore Road Baltimore MD 21210



Nicolee@RichAmbrose.com


Richard Hugg 21543 Leitersburg-Smithsburg Road Hagerstown MD 21742



hssrch@yahoo.com


Roy Crow

MD








Sambhu N. Banik 8606 Bradmoor Drive Bethesda MD 20817



sbanik@erols.com


Sharon Carrick

MD








Steve Abrams

MD








Sylvester J. Vaughns 7617 Greenleaf Road Palmer Park MD 20785



sjv.vaughns@verizonmail.com


Thomas F. McKay P. O. Box 185 Hollywood MD 20636 (301) 475-4200


thomas_mckay@co.saint-marys.md.us


Tricia Wolfe 14609 Viewcrest Road S. W. Cumberland MD 21502 (301) 729-6040


pwolfe1@charter.com


Victor Clark Jr. 1949 W. LaFayette Avenue Baltimore MD 21217 (410) 669-1752


victorclarkjr@yahoo.com


Virginia W. Kellogg 3405 Grayvine Lane Mitchellville MD 20721



v3280@aol.com


Walter R. Hayes Jr. 1825 Cromwood Road Baltimore MD 21234



hayesgop@yahoo.com


Amy Mulkerin
Falmouth ME








Andre Cushing
Hampden ME








Annalee Rosenblatt 18 Tall Pines Rd Scarborough ME 04074 207-883-9025






Anthony Oberley
Windham ME








Carl Pettengill
Gardiner ME








Charles Cirame
Augusta ME








Charles Summers 85 Burnham Rd Scarborough ME 04074 207-883-5105






Colleen Curry
Warren ME








Doris Russell
Castine ME








Dr. Glenn Healey
China ME








Elaine Bridge
Manchester ME








Emile Roy 7 Ridgeway Ave Sanford ME 04073 207-324-7484






Ival Cianchette
Falmouth ME








James Longley Jr.
Yarmouth ME








Jane Amero
South Portland ME








Jane Faulkner
Cape Purpoise ME








Jerry Hudson
Brewer ME








Jim Donnelly
Brewer ME








John Bridges Jr.
Hancock ME








John Cashwell III
Bangor ME








John McKernan Jr.
Falmouth ME








Karen Raye 63 Sunset Ln Perry ME 04667 207-853-9406






Kevin Raye 63 Sunset Ln Perry ME 04667 207-853-9406






Kim Pettengill
Gardiner ME








Lois Snowe-Mello
Poland ME








Mark Ellis 49 State St Augusta ME 04330 207-623-9069






Oliver Wolf
Lewiston ME








Olympia Snowe
Falmouth ME








Penny Morrell
Belgrade ME








Peter Cianchette 988 Sawyer St South Portland ME 04106 207-767-6237






Phil Roy 4 Valley Farms Rd Fairfield ME 04937 207-453-9664






Richard Bennett
Norway ME 04268 207-527-2289






Rosemarie Butler
Lewiston ME








Ross Connelly
Biddeford ME








Stavros Mendros Hogan Rd Lewiston ME 04240 207-783-6475






Susan Collins
Bangor ME








Charles Yob

MI








Elizabeth DeVos

MI








Sharon A Wise

MI








Evie Axdahl

MN








Jack Meeks

MN








Matt Heffron
Little Falls MN








Ronald Eibensteiner

MN








Ann Dickson

MO








Ann Wagner

MO








Barbara White
Barry County MO








Judy Zakibe
St. Louis City MO








Lance Beshore

MO








Mary Ellen Young

MO








Stephen Banton
St. Louis County MO








Susie Johnson
Camden County MO








Tom Wilsdon

MO








Aaron Herr
St. Louis County MO








Al Koller

MO








Arlene Hogue
St. Charles County MO








Barb Cooper

MO








Becky Buwalda
St. Louis County MO








Bennie Thomas

MO








Bill Hardwick
Boone County MO








Brad Barondeau
Boone County MO








Bucky Bush

MO








Catherine Hanaway
St. Louis County MO








Cheri Rotskoff

MO








Chris Goodson

MO








Chris Hanaway

MO








Cindy Stein

MO








Cloria Brown

MO








Danette Proctor

MO








Darrell Proctor
Greene County MO








David Cole

MO








David Duncan
Holt County MO








David Kelsay
Henry County MO








Deanna Vinson

MO








Delbert Scott

MO








Denna Huett
Boone County MO








Dennis Owens

MO








Diane Bast
Jefferson County MO








Donald Scowden
Wayne County MO








Donna Lichtenegger

MO








Doug Stone
McDonald County MO








Dwight Billingsley
St. Louis City MO








Ernie Dempsey
St. Charles County MO








Felix Salazar
Vernon County MO








Fletcher Rogers
Christian County MO








Francis Hulshof
New Madrid County MO








Frank Eggering
St. Charles County MO








Georgann Hancock

MO








George Engelbach
Jefferson County MO








Greg Porter

MO








Harvey Tettlebaum

MO








Iris Bernhart

MO








Jack Jackson
St. Louis County MO








James Harris
Franklin County MO








Jeanne Hacker

MO








Jim Fitts
Jackson County MO








Jim Gamble
Jackson County MO








Jim Talent

MO








Jo Keatley

MO








Joanne Breckenridge

MO








Joe Fernandez
St. Louis City MO








John Kelly
Wright County MO








John Rodriquez

MO








John Schnitzler
Cole County MO








John Shomin
Barton County MO








John Thomas
Jackson County MO








John Winston
St. Louis County MO








Karalyle Flenniken

MO








Karmen Foster
Butler County MO








Kathryn Porter

MO








Kenny Hulshof

MO








Kit Bond

MO








Laurel Morton

MO








Lawyer Ward
Jackson County MO








Leila Cohoon
Jackson County MO








Lesley Graves
Atchison County MO








Leslie Farr

MO








Leslie Hanson

MO








Linda Scowden
Wayne County MO








Lindsay Bush

MO








Lloyd Smith

MO








Marcie Thedinger
Buchanan County MO








Maria Taxman

MO








Marianne Kilroy

MO








Mary Daily
Phelps County MO








Matt Gerstner

MO








Michelle Colbert
Crawford County MO








Mike Kehoe

MO








Miriam Stonebraker

MO








Monica Durrwachter
St. Charles County MO








Neal Breitweiser

MO








Noel Shull

MO








Norman Watts
St. Louis County MO








Pat Thomas

MO








Paul Nahon
Greene County MO








Paula Daugherty

MO








Peggy Shull
Clay County MO








Phyllis Schlafly
St. Louis County MO








R. Wayne Cooper

MO








Randy Jotte
St. Louis County MO








Raquel Martinez
Jackson County MO








Rebecca Rooney

MO








Rex Rust

MO








Rita Hunter

MO








Ron Sprouss

MO








Ronald Richard
Newton County MO








Rosemary Oliver

MO








Sherri Shumard

MO








Shirley Simmons
Jackson County MO








Stanley Cox

MO








Therese Restituto
Jackson County MO








Thor Hearne

MO








Tony Ramirez

MO








Violet Corbett
Johnson County MO








Yvonne Hunter
St. Louis City MO








Al Gilless
Southaven MS






delegate
Alan Nunnelee
Tupelo MS





State Senator alternate delegate
Amy Tuck
Maben MS





Lieutenant Governor delegate
Billy Hewes
Gulfport MS





State Senator alternate delegate
Billy Powell
Madison MS






delegate
Billy VanDevender
Jackson MS






delegate
Brenda Wood
Carrollton MS






alternate delegate
Brooks Holstein
Gulfport MS






alternate delegate
Buddy McDonald
Picayune MS






alternate delegate
Charlie Ross
Brandon MS





State Senator alternate delegate
Chip Pickering
Flora MS





Congressman delegate
Cindy Phillips
Madison MS






delegate
Clarke Reed
Greenville MS






delegate
Clayton Stanley
Corinth MS






alternate delegate
Clinton B. LeSueur
Greenville MS






delegate
Danny Dilworth
Rienzi MS






alternate delegate
Ellen Jernigan
Hernando MS






alternate delegate
Frank Genzer
Biloxi MS






delegate
Fred Drews
Hattiesburg MS






alternate delegate
Gary Harkins
Brandon MS






delegate
Glenn McCullough
Tupelo MS






alternate delegate
Gregg Harper
Pearl MS






delegate
Haley Barbour
Yazoo City MS





first lady delegate
Hilda Povall
Cleveland MS






delegate
Howard McKissack
Pass Christian MS






delegate
J.W. Burt
Magnolia MS






alternate delegate
James Ventress
Woodville MS






alternate delegate
Jeanne Luckey
Ocean Springs MS






delegate
Jennifer Hall
Brandon MS






alternate delegate
Jessica Upshaw
Diamondhead MS





State Representative delegate
Jill St. John
Hattiesburg MS






alternate delegate
Jim Ellington
Raymond MS





State Representative alternate delegate
Jim Herring
Madison MS





chairman delegate
John Fullenwider
Oxford MS






alternate delegate
John Hairston
Gulfport MS






delegate
John Lundy
Ridgeland MS






alternate delegate
Jon Reeves
Southaven MS






delegate
Karen Elam
Oxford MS






alternate delegate
Kay Patterson
Columbia MS






alternate delegate
Kris Gianakos
Meridian MS






alternate delegate
Liles Williams
Raymond MS






alternate delegate
Marsha Barbour
Yazoo City MS






delegate
Meredith Skipper
Columbus MS






alternate delegate
Merle Flowers
Southaven MS





State Senator alternate delegate
Michael Cravens
Louisville MS






alternate delegate
Michael Doughty
Columbus MS






alternate delegate
Mike Marsh
Brandon MS






alternate delegate
Mike Retzer
Greenville MS






delegate
Nell Frisbie
Kiln MS






alternate delegate
Paul Mathis
Greenville MS






alternate delegate
Pete Howell
Mize MS






alternate delegate
Phil Bryant
Brandon MS





state auditor delegate
Phil Morris
New Albany MS






alternate delegate
Randy Russell
Ridgeland MS






alternate delegate
Roger Wicker
Tupelo MS





Congressman delegate
Rosemary Aultman
Clinton MS





mayor delegate
Rosemary Ramirez Barbour
Jackson MS





governor delegate
Sampat Shivangi
Jackson MS






delegate
Sandra DePriest
Columbus MS






delegate
Senator Trent Lott
Pascagoula MS





U.S. Senator delegate
Shirley Hall
Richland MS





mayor delegate
Stacey Pickering
Soso MS





State Senator alternate delegate
Stephanie Summers-O'Neal
Jackson MS






delegate
Susan Beckett Bruce
Calhoun County MS






delegate
Tate Reeves
Jackson MS





State Treasurer delegate
Thad Cochran
Byram MS





senator delegate
Travis Little
Corinth MS





state senator delegate
Virginia Carlton
Columbia MS





state representative delegate
Vivian Berryhill
Olive Branch MS






delegate
Walter Michel
Jackson MS





State Senator alternate delegate
Walter Scott
Jackson MS






alternate delegate
Wil Colom
Columbus MS






delegate
Yvonne Brown
Tchula MS





mayor delegate
Eloise Hargrove
Bozeman MT








Ione Brownson
Glasgow MT








Iva Kolstad
Ledger MT








Jan Helgeson
Billings MT








John Rabenberg
Fort Peck MT








Joyce Curtis
Choteau MT








Tim Babcock

MT













Home Addresses of People Most of Whom Are or Were Government Officers or Employees

LINKS

2010 N.Y. Pistol Permits
Federal Main Page Previous Page Next Page



To come to this page again       =       https://paladium.net/gw/usa-fedrnc2004repdelegatesl.php

To return to the page whence you came       =      


map to CIA headquarters on Colonial Farm Road in McLean
link to our home page